Na seminář Reiki jdete poprvé ...

Toto téma bych chtěla věnovat těm, kteří se zatím rozhodují, že by se chtěli nechat iniciovat (zasvětit)  do energie Reiki a nemají představu,  jak to vše probíhá.

Nejprve je dobré si přečíst nějaké informace na internetu nebo si popovídat s přáteli, kteří už do Reiki jsou zasvěcení a můžete je i požádat, aby na vás chvíli působili touto energií, abyste získali nějakou představu.

Když se rozhodnete pro seminář Reiki, tak je důležitý i výběr Mistra, který vás bude zasvěcovat. Můžete si nechat poradit třeba od přátel, kteří už jsou iniciování do Reiki a doporučí vám Mistra na základě svých zkušeností. Při výběru Mistra poslouchejte i svou intuici, svůj vnitřní hlas. Je to vše o vaší svobodné volbě a rozhodování, do ničeho vás nemůže nikdo nutit.

Semináře probíhají tím způsobem, že se vysvětlí, jakým způsobem můžeme pracovat s energií Reiki, dle daného stupně. Dále proběhne iniciace (zasvěcení) - jedná se o naladění na energii Reiki. Samotné zasvěcení (iniciace) je úžasný zážitek a každý si ho prožije individuálně po svém. Po každé iniciaci si s lidičkami povídám, jak to vnímali a jaké jsou jejich prožitky. Je úžasné pak i sledovat to jejich „rozpoložení“, jak jsou naplnění klidem apod. :-)

Po absolvování semináře doporučuji, abyste v tento den si už neplánovali žádné náročné aktivity a raději odpočívali, abyste vše mohli vstřebat.

Dále u každého zasvěceného proběhnou různé očistné procesy v trvání tří týdnů (21 dní). V této době se tělo očišťuje na všech rovinách. Mohou se vyplavit zažité emoce nebo na úrovni těla - čistit toto tělo od jedů. Průběh očistného procesu je u každého individuální. Někteří zažívají mírné symptomy, zatímco jiní lidé nevnímají očistu vůbec. Očistného procesu se nemusíte vůbec obávat.

Reiki nemůže udělat žádnou škodu a vždy pracuje pro vyšší dobro osoby, která je Reiki otevřena. Hodně lidí má po zasvěcení pocity radosti, relaxace, blaha, nějakého prostoru a euforie. Po tuto dobu nekonzumujte alkohol ani jiné návykové či nějak škodlivé látky.

Během tohoto očistného procesu bych vám chtěla i doporučit, abyste neabsolvovali raději žádná další zasvěcení např. do jiných energií či dalšího stupně Reiki, žádnou jinou práci s energiemi na sobě. Pokud něco takového máte v plánu, tak to raději odložte na později, je potřeba nechat čas očistnému procesu.

Proto radím, vše pozvolna a postupně, není kam spěchat. Se svým Mistrem můžete i vše zkonzultovat či si nechat poradit.

Versea